راگبي ايران جهاني شد ايران به عضويت فدراسيون جهاني راگبي در آمدچراغ سبز فدراسيون جهاني راگبي با راي اكثريت،باعث شد تا ايران در جمع اعضاي فدراسيون جهاني راگبي دنيا قرار گيرد.

به گزارش روابط عمومي انجمن راگبي و با اعلام رئيس انجمن ،خبري از سوي فدراسيون جهاني راگبي از طريق رياست فدراسيون آسيا به ايران اعلام شد،متن اين پيام به شرح زير ميباشد؛

من افتخار می کنم اعلام کنم که فقط 2 دقیقه پیش ، شورای جهانی راگبی به اتفاق آرا پذیرش انجمن راگبی ایران و فدراسیون راگبی لائو را به عنوان اعضای کامل راگبی جهانی تصویب کرد و همچنین به اتفاق آرا راگبی نپال را به عنوان عضو همیاری جهانی راگبی پذيرفته شد ،تبريك به آسیا! "ما می توانیم بهتر اما با هم کار کنیم"

در اين خصوص رئيس انجمن راگبي ايران افزود؛تمام اين زحمات را همه ي جامعه راگبي به دوش كشيدند ،از مربيان تا داوران ،ورزشكاران و علاقمندان همه و همه باعث اتفاق همچين رويداد مهمي در ورزش كشور شدند.
دكتر ميرزاآقابيك بيان كرد؛ اهداف ما به عنوان يك رشته المپيكي بسيار بزرگتر از كارهايي است كه در حال حاضر با تيم كاري انجمن پيگير آن هستيم،من معتقدم ما ميتوانيم در كنار هم همچون يك خانواده متحد رشد كنيم.
رئيس انجمن راگبي ادامه داد؛ در اين مسير طولاني جناب عليپور رياست فدراسيون انجمن ها ورزشي ،وزارت ورزش و جوانان دكتر سلطاني فر و دكتر علينژاد ، همچنين كميته ملي المپيك كه جناب دكتر صالحي اميري بصورت ويژه بسيار حمايت كردند كمال تشكر و قدرداني را دارم.
ايشان در پايان خاطرنشان كرد؛ راگبي ايران پس از سالها توسعه و تلاش توانست به اين مهم دست يابد و خواهشمندم از وزارت ورزش تا كميته ملي المپيك و بخصوص رسانه ها تخصصي تر و حرفه اي تر با اين رشته المپيكي برخورد نمايند.
پس از اعلام اين اتفاق مهم در ورزش راگبي كشور تمامي اعضاي كشور هاي آسيايي به به نماينده جديد فدراسيون جهاني (ايران) تبريك فرستادند.