حضور پر رنگ مسئولین انجمن راگبی در اجلاس توسعه راگبی آسیاحضور پر رنگ مسئولین انجمن راگبی در اجلاس توسعه راگبی آسیا

شهر دبی امارات در تاریخ ١٣ تا ١٦ سپتامبر میزبان مسئولین توسعه راگبی آسیا بود. رئیس انجمن راگبی، میرزاآقابیک ، عضو کمیته توسعه آسیا و رئيس کمیته توسعه نعیم هرجابی در این گردهمایی حضور داشتند. در این جلسات راهکارهایی در مورد توسعه راگبی آسیا ارائه گردید و کشورهایی مانند ژاپن، هند و مالزی که در زمینه توسعه بسیار موفق بودند، برنامه های کاری خود را ارائه دادند که این راهکارها به زودی در جلسه ای به مسئولین توسعه استان ها ارائه می شود.
در ادامه جلسه ای مهم، مبنی بر عضویت رسمی ایران در فدراسیون جهانی با آقای ریدزل، نماینده ی فدراسیون جهانی صورت گرفت که اقدامات اولیه آن نيز انجام شد.
با توجه به اینکه ایران در زمینه توسعه بانوان نسبت به آقایان در آسیا در سال گذشته رتبه دوم را بدست آورده بود، جلسه ای با مسئول بانوان توسعه آسیا خانم Aureue Lemouzy انجام گردید که قول همکاری های بیشتری را در راگبی بانوان به ایران دادند.
جلسه ای نیز با مسئولین داوری آسیاجهت حضور داوران ایرانی در رویدادهای بین المللی انجام شد که نتیجه ی آن دعوت یک داور ایرانی از طرف آسیا در مسابقات راگبی زیر 17 سال دختران در امارات بود که پس از بررسی های آتی از سوی راگبی آسیا از بین داوران بین المللی دعوت به عمل می آید.
یک جلسه نیز با آقای بنجامین رئیس توسعه راگبی آسیا جهت برگزاری کلاس های بین المللی صورت گرفت که نتیجه آن کلاسی در زمینه ی توسعه و یک کلاس مربیگری سونز و بدنسازی در آبانماه در ایران شد.
در پایان نمایندگان ایران در مورد مسابقات ساحلی بین المللی که سال آینده در کیش برگزار می شود توضیحاتی ارائه نمودند و همچنین بروشور مسابقات را در اختیار مسئولین و دیگر کشورهای آسیایی قرار دادند که با استقبال خوبی از سوی آنان مواجه شد.
همچنین چندین جلسه با تعدادی اسپانسر خارجی به کمک جنای آقای سیامک قائم مقامی که همیشه کمک حال راگبی ایران بوده اند، صورت گرفت.
امید است حضور نمایندگان راگبی ایران در چنین گردهمایی هایی باعث رشد و پیشرفت راگبی ایران شود و شاهد حضور پررنگ تر ایران در آسیا باشیم.
روابط عمومي انجمن راگبي