استعداد بانوان قمي در راگبي و سافت بال چشمگير استرئيس هيئت انجمن‌هاي ورزشي استان قم استان قم گفت: اين هيئت در بيش از 12 رشته ورزشي فعاليت گسترده‌اي دارد و در اين بين بانوان در رشته‌هاي سافت بال، كريكت و راگبي استعداد خوبي از خود نشان داده‌اند.

رئيس هيئت انجمن‌هاي ورزشي استان قم استان قم گفت: اين هيئت در بيش از 12 رشته ورزشي فعاليت گسترده‌اي دارد و در اين بين بانوان در رشته‌هاي سافت بال، كريكت و راگبي استعداد خوبي از خود نشان داده‌اند.
سعيد توكلي اظهار داشت: خوشبختانه اين رشته‌هاي ورزشي در بين بانوان قم استعدادهاي بسيار خوبي دارد و با توجه به انگيزه و استقبال بسيار خوبي كه بانوان فعال در تيم‌هاي مختلف اين رشته از هيئت داشته‌اند، حتي سال گذشته مسابقات ليگ استان در رشته راگبي براي نخستين بار برگزار شد.
وي ادامه داد: نخستين دوره مسابقات ليگ راگبي استان قم در بخش بانوان با شركت تيم‌هاي حاضر در مسابقات برگزار شد و با نتايج بسيار خوبي كه داشت اميدواريم با برگزاري چنين مسابقاتي، در آينده‌اي نزديك شاهد موفقيت بانوان راگبي استان قم در مسابقات مختلف كشوري باشيم.
رئيس هيئت انجمن‌هاي ورزشي استان قم استان قم افزود: با هماهنگي‌هاي به عمل آمده با اداره كل تربيت بدني استان قم، نخستين دوره مسابقات ليگ راگبي بانوان استان قم با شركت سه تيم حاضر در مسابقات در زمين چمن مدرسه هدايتي واقع در منطقه شهيد كلهري قم برگزار شد.
وي در ادامه با اشاره به موقعيت رشته راگبي در كشور، ابراز داشت: جايگاه اين ورزش در سراسر جهان از اعتبار بالايي برخوردار است، اما در كشور ما استان‌هاي مختلف هنوز براي رشد اين ورزش‌ كار زيادي بايد انجام بدهند.
وي تاكيد كرد: با توجه به آمار ورزشكاران فعال در هر دو بخش مردان و بانوان، در حال حاضر روند روبه رشدي را در اين ورزش در استان قم شاهد هستيم و راه‌اندازي تيم‌هاي ورزشي بانوان و مردان در استان نويد اين را مي‌دهد كه در آينده‌اي نزديك شاهد موفقيت‌هاي اين رشته‌ها يعني سافت بال، كريكت و راگبي در بين بانوان قمي باشيم.
توكلي تصريح كرد: امسال علاوه بر تقويت تيم‌هاي بانوان و مردان، تلاش مي‌كنيم تيم‌هايي نيز تشكيل شوند تا با پشتوانه و قدرت بيشتري در مسابقات مهم كشور حضور يابيم و استان قم از سير صعودي هر سه رشته در كشور در مقايسه با ساير استان‌ها فاصله نگيرد.
وي به اعزام تيم سافت بال بانوان قم به رقابت‌هاي قهرماني كشور نيز اشاره كرد و بيان داشت: بانوان سافت باليست قمي در رقابت‌هاي قهرماني كشور تلاش زيادي براي رسيدن به جمع چهار تيم برتر انجام دادند اما عملكرد آنها در مجموع راضي‌كننده بود.
رئيس هيئت انجمن‌هاي ورزشي استان قم استان قم عنوان داشت: پيشرفت بانوان قمي در سافت بال نيز قابل توجه است زيرا پنج بانوي سافت باليست قمي به اردوي تيم ملي سافت بال بانوان كشورمان براي اعزام به مسابقات قهرماني آسيا دعوت شدند كه در نهايت دو نفر آنها در اردو حضور دارند و به زودي وارد مرحله ديگري از برنامه‌هاي آماده‌سازي تيم ملي سافت بال مي‌شوند.