فارسی | EN

 

   سه شنبه 6 مهر 1395

کلام روز


حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، نام سال 1395 را اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل انتخاب کردند.


يادداشت


کتاب کامل قوانین و مقررات راگبی یونیون با نسخه سال 2015 برای نخستین بار به فارسی ترجمه شد.
گفت و گوتبليغات


آمار بازدید.


اولین دوره کلاس توجیهی تگ راگبی به میزبانی استان تهران برگزار شد.
38 مربی و بازیکن در کلاس توجیهی تگ راگبی

در این کلاس یک روزه که با حضور 38 نفر از مربیان و بازیکنان راگبی خانم و آقا از 7استان تهران، گیلان، آذربایجان شرقی، زنجان، گلستان، خراسان رضوی و قم برگزار شد مباحث رشته تگ راگبی توسط رییس کمیته تگ راگبی ایران، آقای مهدی حسنعلی ارائه شد.

در شهریور ماه امسال مسابقات تگ راگبی قهرمانی کشور به منظور پشتوانه سازی راگبی انجام می شود و به همین منظور مربیان در استانهای مختلف کشور موظف به راه اندازی این رشته شدند. در این میان قرار است از میان فعالان این رشته در شهرهای مختلف گزینش به عمل آید تا برترین مربیان تگ در دوره بین المللی آن که در شهریور ماه برگزار می شود حضور یابند.

همچنین با توجه به استقبال سایر استانها قرار است این دوره در استانهای کرمان و کرمانشاه هم برپا شود.

تگ راگبی یکی از رشته های ایمن و بدون برخورد راگبی است که طرفداران زیادی را در دنیا دارد و ایمن بودن آن باعث شده تا بسیاری از علاقمندان به راگبی در این رشته فعالیت خود را ادامه دهند.

این رشته در کشورمان فعالیت خود را با حضور بیش از 100 دانش آموز تهرانی آغاز کرده که این انتظار می رود با توجه به علاقه و استقبال دانش آموزان از این رشته و با توجه به نداشتن هیچ برخوردی در آن ، رشد و پیشرفت تگ راگبی با سرعت بیشتری انجام شود.

رییس انجمن راگبی کشور در حاشیه این کلاس اعلام کرد که فعالان تگ راگبی در کشور مورد حمایت این انجمن قرار می گیرند.

حسن میرزاآقابیگ در این باره گفت: «زمینه فعالیت در این رشته توسط انجمن راگبی فراهم می شود و با توجه به اینکه در سال 2013 ایران میزبان مسابقات قهرمانی آسیا زیر 16 سال است این انتظار وجود دارد تا مربیان بازیکنان و مستعدان را شناسایی و آموزش دهند تا تیم قدرتمندی در مسابقات حضور یابد.»

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 25 مرداد 1391 - 20:55

کد:9185-1395
 
 

گزارش تصویری
رويدادها
   

کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به انجمن راگبي جمهوري اسلامي ايران می باشد.