فارسی | EN

 

حلول ماه مبارک رمضان ، بهار قرآن ، ماه عبادتهای عاشقانه نیایشهای عارفانه و بندگی خالصانه را به شما تبریک عرض میکنم . التماس دعا             

   پنجشنبه 2 مرداد 1393

کلام روز


فضیلت ماه مبارک رمضان
در تمام سال، ماهى به عظمت ماه پربرکت رمضان نیست; زیرا ماهى است که خداوند آن را جهت اهداى بالاترین هدیه خود به جهان بشریّت، یعنى «قرآن مجید» برگزیده است.
از سوى دیگر، ماهى است که شب قدر در آن واقع شده، شبى که مقدّرات یکسال انسانها - بر حسب شایستگى ها و لیاقت هایشان - تعیین مى گردد و عبادت آن برتر از عبادت هزار ماه است!
از سوى سوم، بهار عبادت و ماه تعلیم و تربیت، ماه طهارت و پاکى، و ماه تقوا و خودسازى است; ماهى که مراحل قرب الهى و سیر و سلوک الى اللّه را با گام هاى سریع و استوار مى توان پیمود.
در اهمّیّت این ماه همین بس که پیغمبر اکرم(صلى الله علیه وآله) در آستانه ماه مبارک رمضان طىّ خطبه اى چنین فرمود:
«اى مردم! ماه خدا با برکت و رحمت و مغفرت به شما روى آورده; ماهى که نزد خدا برترین ماه هاست، روزهایش برترین روزها، و شبهایش برترین شبها، و ساعاتش برترین ساعات است.


يادداشت


مسئولین راگبی از آغاز تا کنون و کادر فنی تیم های ملی از ابتدا تا حال آقایان و بانوان
گفت و گو


رئيس كميته راگبي فارس و سرپرست تيم ملي اعزامي به دوحه قطر
تبليغات


آمار بازدید.


اولین دوره کلاس توجیهی تگ راگبی به میزبانی استان تهران برگزار شد.
38 مربی و بازیکن در کلاس توجیهی تگ راگبی

در این کلاس یک روزه که با حضور 38 نفر از مربیان و بازیکنان راگبی خانم و آقا از 7استان تهران، گیلان، آذربایجان شرقی، زنجان، گلستان، خراسان رضوی و قم برگزار شد مباحث رشته تگ راگبی توسط رییس کمیته تگ راگبی ایران، آقای مهدی حسنعلی ارائه شد.

در شهریور ماه امسال مسابقات تگ راگبی قهرمانی کشور به منظور پشتوانه سازی راگبی انجام می شود و به همین منظور مربیان در استانهای مختلف کشور موظف به راه اندازی این رشته شدند. در این میان قرار است از میان فعالان این رشته در شهرهای مختلف گزینش به عمل آید تا برترین مربیان تگ در دوره بین المللی آن که در شهریور ماه برگزار می شود حضور یابند.

همچنین با توجه به استقبال سایر استانها قرار است این دوره در استانهای کرمان و کرمانشاه هم برپا شود.

تگ راگبی یکی از رشته های ایمن و بدون برخورد راگبی است که طرفداران زیادی را در دنیا دارد و ایمن بودن آن باعث شده تا بسیاری از علاقمندان به راگبی در این رشته فعالیت خود را ادامه دهند.

این رشته در کشورمان فعالیت خود را با حضور بیش از 100 دانش آموز تهرانی آغاز کرده که این انتظار می رود با توجه به علاقه و استقبال دانش آموزان از این رشته و با توجه به نداشتن هیچ برخوردی در آن ، رشد و پیشرفت تگ راگبی با سرعت بیشتری انجام شود.

رییس انجمن راگبی کشور در حاشیه این کلاس اعلام کرد که فعالان تگ راگبی در کشور مورد حمایت این انجمن قرار می گیرند.

حسن میرزاآقابیگ در این باره گفت: «زمینه فعالیت در این رشته توسط انجمن راگبی فراهم می شود و با توجه به اینکه در سال 2013 ایران میزبان مسابقات قهرمانی آسیا زیر 16 سال است این انتظار وجود دارد تا مربیان بازیکنان و مستعدان را شناسایی و آموزش دهند تا تیم قدرتمندی در مسابقات حضور یابد.»

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 25 مرداد 1391 - 20:55

کد:9185-1393
 
 

گزارش تصویری
رويدادها

اوقات شرعی   

کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به انجمن راگبي جمهوري اسلامي ايران می باشد.